نقش احساسات در مذاکره

کریس واس در کتاب «هرگز سازش نکنید؛ طوری مذاکره کنید که انگار زندگی تان به آن بستگی دارد» تکنیک ها، اصول و قواعد مذاکره را معرفی کرده و نحوه استفاده از آنها در زندگی روزمره و کسب و کار را بررسی کرده است. می توانید این کتاب را در نمایشگاه های مختلف و تحت عنوان هدایای تبلیغاتی مفید یا هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی اهدا کنید. همچنین به عنوان یک هدیه تبلیغاتی خاص نیز می توانید آن را در بسته هدایای تبلیغاتی خود قرار دهید.

کریس واس می گوید: چگونه می‌توان افراد را از مشکلاتشان جدا کرد هنگامی که خود احساسات، مشکل آنهاست؟ احساسات یکی از عوامل اصلی است که ارتباطات را از مسیر خود خارج می‌کند. هنگامی که افراد از دست یکدیگر ناراحت می‌شوند، دیگر تفکر منطقی وجود ندارد.

به همین دلیل، مذاکره کنندگان خوب به جای انکار و یا نادیده گرفتن احساسات، آنها را شناسایی کرده و تحت تاثیر قرار می‌دهند. آنها قادرند به طور دقیقی بر احساسات دیگران و به ویژه احساسات خودشان برچسب بزنند. و زمانی که به احساسات برچسب بزنند، می‌توانند بدون عصبی شدن در موردشان صحبت کنند. از نظر آنها، احساسات، یک ابزار است.

 احساسات، مانع نیستند، آنها وسیله‌اند.

رابطه‌ای که یک مذاکره کننده‌ی با هوش هیجانی بالا، با طرف مقابلش برقرار می‌کند، بر اساس اصول درمانشناسی است؛ مانند رابطه بین روان درمانگر با بیمارش! روان درمانگر سعی می‌کند تا مشکلات بیمارش را درک کند، و سپس پاسخ‌هایی را که بیمار داده است به خود او برمی‌گرداند تا بیمار در مورد آنها تامل بیشتری کند و رفتارهایش را تغییر دهد. این دقیقا همان کاری است که مذاکره کنندگان خوب انجام می‌دهند.

رسیدن به این سطح هوش هیجانی، نیازمند هوشیاری حواس، کمتر صحبت کردن، و بیشتر گوش دادن است. می‌توانید از طریق دیدن و گوش دادن، باز کردن چشم و گوشتان، و بستن دهانتان، تقریبا هرچیزی را که نیاز دارید یاد بگیرید – و حتی خیلی بیشتر از چیزی که دیگران دوست دارند بدانید! با مرور خاطراتی که کریس واس در کتاب خود تعریف می کند خواهید دید که چگونه صدای آرامش بخش، گوش دادن دقیق، و تکرار آرام کلمات «بیمار» در برابر استدلال‌های عقلانی و سرد، می‌تواند شما را جلو بیندازد.

ممکن است این کار مثل ابراز مفرط احساسات جلوه کند، اما اگر بتوانید احساسات دیگران را درک کنید، شانس این را دارید که آنها را به نفع خودتان تغییر دهید. هرچه بیشتر در مورد کسی بدانید، قدرت بیشتری خواهید داشت.

این کتاب به عنوان یکی از هدایای تبلیغاتی خلاقانه یا هدایای تبلیغاتی نوروزی شما جایگاه بسیار خوب و مناسبی در سبد هدایای تبلیغاتی مدیریتی شما خواهد داشت.

جهت مطالعه بیشتر در مورد کتاب، می توانید از لینک زیر که مربوط به صفحه کتاب در سایت نشر نوین است استفاده کنید:

هرگز سازش نکنید؛ طوری مذاکره کنید که انگار زندگی تان به آن بستگی دارد

جهت آشنایی بیشتر با طرح هدایای تبلیغاتی نشر نوین از لینک های زیر استفاده کنید:

صفحه هدایای تبلیغاتی نشر نوین

دانلود کاتالوگ طرح هدایای تبلیغاتی

نوسازی؛ نوشته های ارزشمند مدیرعامل مایکروسافت

2019-02-05

قانون دوم: با خودتان مانند کسی رفتار کنید که گویی مسئول کمک کردن به او هستید

2019-02-05

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *