بعد از اینکه فاجعه غم انگیزی اتفاق می‌افتد، باید چکار کنیم؟

معرفی و بخش اول خلاصه کتاب «گزینه ب؛ مواجهه با سختی، ارتقای حد تحمل و رسیدن به شادی» نوشته شریل سندبرگ و آدام گرانت، ترجمه لیلا ثریاصفت

بعد از اینکه فاجعه غم انگیزی اتفاق می‌افتد، باید چکار کنیم؟

کتاب اگرچه توسط آدام گرانت و شریل سندبرگ نوشته شده، ولی داستان کتاب از زبان شریل نقل می‌شود و محور روایت کتاب، داستان زندگی اوست. ضمن پیش رفتن متن کتاب، داستان افراد دیگری هم نقل می‌شود و همزمان نقل قول‌هایی هم از آدام مطرح می‌شود. کتاب به خوبی خواننده را درگیر می‌کند و همزمان با درک احساسات شریل و بقیه افراد، با همزاد پنداری و تشبیه تجارب زندگی خودش، درک عمیق‌تری از مهارت‌های لازم در این زمینه کسب می‌کند.

نثر روان و مطالب کاربردی این کتاب آن را تبدیل به یکی از هدایای تبلیغاتی خلاقانه کرده است که می تواند به عنوان هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی به کار گرفته شود

شریل مقدمه کتاب را با داستان آشنایی با همسرش شروع می‌کند. او در لس‌آنجلس و از طریق دوست مشترکی، با «دیو گلدبرگ» آشنا می‌شود. دوستان خوبی برای همدیگر شده و 6.5 سال بعد ازدواج می‌کنند. نتیجه این ازدواج یک پسر و یک دختر است. 11 سال پس از ازدواج‌شان برای سفری تفریحی به مکزیک می‌روند و آنجا همسرش که در باشگاه ورزشی تنها بوده، به علت عارضه قلبی فوت می‌کند. از اینجای کتاب به بعد، نحوه برخورد شریل با این ضایعه، کنار آمدنش و آماده ساختن خود و فرزندانش را می‌خوانیم.

این کتاب یکی از بهترین گزینه ها برای مطالعه در ناملایمات است. می توانید آن را به عنوان یکی از هدایای تبلیغاتی به دوستان خود هدیه بدهید.

در ادامه، شریل به توصیف روزهای سخت پس از این واقعه می‌پردازد. اینکه چطور برخی حرف‌ها باعث رنجش بیشترش می‌شده و برخی نیز آرامَش می‌کردند.

او برای درک بهتر وضعیت، به آدام گرانت (استاد روانشناسی) زنگ می‌زند، او در کتاب خود می نویسد:

… به آدام می‌گفتم بزرگ‌ترین ترسم این است نکند دیگر فرزندانم نتوانند هیچ‌وقت مثل گذشته شاد و خوشحال شوند. دیگران سعی می‌کردند با گفتن تجربیات شخصی‌شان به من قوت قلب بدهند، ولی آدام بر اساس واقعیات حرف می‌زد. او می‌گفت بعد از فوت یک عزیز، کودکان انعطاف‌پذیری شگفت‌انگیزی از خودشان نشان می‌دهند و سعی می‌کنند دوران کودکی‌شان را با شادی سپری کنند و تبدیل به بزرگسالانی می‌شوند که می‌توانند به خوبی خودشان را با شرایط وفق دهند.

آدام می‌خواست به من بگوید با اینکه غم و اندوه اجتناب‌ناپذیر است و نمی‌توان از آن فرار کرد، ولی چیزهایی هم وجود دارد که می‌تواند غم من و کودکانم را کمتر کند. او می‌گفت طی مدت شش ماه افرادی که همسر و عزیزشان را از دست داده‌اند، دچار حالتی می‌شوند که روانشناسان به آن «غم حاد» می‌گویند. آدام متقاعدم کرد که در حالیکه که غم و اندوه من دوره خودش را می‌گذارند، باورها و اعمال و حرکات من نشان می‌دهد تا چه حد قرار است سریع‌تر از این حس پوچی بیرون بیایم و کجا و کی می‌توانم به این داستان غم و اندوه بی‌پایان، پایان دهم. تا حالا ندیده‌ام کسی زندگی‌اش خالی از غم و روزهای سختی باشد. همه ما روزهای سختی داشته‌ایم. بعضی از این اتفاقات ما را در شوک عظیمی فرو می‌برند. این اتفاقات ممکن است مرگ یک کودک و یا به هم خوردن یک رابطه باشد و یا ممکن است رویایی باشد که برآورده نشده و ما را به شدت اندوهگین می‌کند. سوال این است: «بعد از اینکه چنین اتفاقاتی می‌افتد، باید چکار کنیم؟»

 می توانید این کتاب را به عنوان هدیه تبلیغاتی خاص در سبد هدایای تبلیغاتی مدیریتی خود نیز قرار دهید.

اهدای این کتاب در روزهای پایانی سال و به عنوان هدیه تبلیغاتی مفید و در قالب هدایای تبلیغاتی نوروزی یکی از بهترین گزینه های شما خواهد بود.

جهت مطالعه بیشتر در مورد کتاب، می توانید از لینک زیر که مربوط به صفحه کتاب در سایت نشر نوین است استفاده کنید:

گزینه ب؛ مواجهه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی

همچنین جهت آشنایی بیشتر با طرح هدایای تبلیغاتی نشر نوین از لینک های زیر استفاده کنید:

صفحه هدایای تبلیغاتی نشر نوین

دانلود کاتالوگ طرح هدایای تبلیغاتی

شفقت و مهربانی نسبت به خود

2019-02-26

چطور می‌توان با یکنواختی مبارزه کرد و لحظاتی ماندگار ساخت؟

2019-02-26

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *