تکنیک های کاربردی و اصول و فنون مذاکره حرفه ای

کریس واس در کتاب «هرگز سازش نکنید؛ طوری مذاکره کنید که انگار زندگی تان به آن بستگی دارد» تکنیک ها، اصول و قواعد مذاکره را معرفی کرده و نحوه استفاده از آنها در زندگی روزمره و کسب و کار را بررسی کرده است. او می گوید:

  • مذاکره کننده خوب آماده می‌شود، دست به کار می‌شود، و آمادگی همه شگفتی‌های ممکن را دارد؛ اما هدف مذاکره کننده عالی این است که با استفاده از مهارت‌هایی که دارد، شگفتی‌های پنهانی را که به یقین می‌داند وجود دارند کشف کند.
  • به فرضیات قطعی متعهد نباشید؛ در عوض، آنها را به عنوان فرضیات محتمل ببینید و تک تک آنها را از طریق مذاکره، به دقت مورد آزمایش قرار دهید.
  • افرادی که مذاکره را به عنوان جنگ استدلال‌ها می‌بینند، توسط صدایی که در ذهنشان هست خسته می‌شوند. مذاکره به معنای جنگ نیست؛ بلکه فرایند کشف است. هدف، کشف حداکثر اطلاعات ممکن است.
  • صداها و فکرهای درون سرتان را آرام کنید، و تمرکز همه جانبه و کامل خود را بر شخص مقابل و آنچه می‌خواهد بگوید معطوف کنید.
  • عجله نکنید. تند رفتن یکی از اشتباهاتی است که همه مذاکره کنندگان ممکن است مرتکب شوند. اگر بیش از حد عجله داشته باشیم، این احساس را به دیگران منتقل می‌کنیم که به حرف‌هایشان گوش نمی‌دهیم. و این کار تفاهم و اعتمادی را که ایجاد کرده‌اید در معرض خطر قرار خواهد داد.
  • لبخند بزنید. هنگامی که افراد چهارچوب ذهنی مثبتی داشته باشند، سریع‌تر فکر می‌کنند، و برای حل مشکلات با دیگران همکاری می‌کنند (به جای مبارزه و مقاومت). مثبت بودن، باعث ایجاد چابکی ذهنی در شما و طرف مقابل‌تان می‌شود.

می توانید این کتاب را در نمایشگاه های مختلف و تحت عنوان هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی اهدا کنید. همچنین به عنوان یک هدیه تبلیغاتی خاص نیز می توانید آن را در بسته هدایای تبلیغاتی خود قرار دهید.

یکی از تکنیک هایی که کریس واس در کتاب خود معرفی می کند «آینه باشید» نام دارد. او در این باره می گوید:

آینه‌ها جادو می‌کنند. سه کلمه آخر (و یا یک تا سه کلمه بسیار مهم) حرف‌هایی که طرف مقابل‌تان همین الان زده است را تکرار کنید. ما از آنچه متفاوت است می‌ترسیم و به سمت تشابهات جذب می‌شویم. آینه‌وار عمل کردن، هنر القای شباهت‌هاست، که ایجاد پیوند و رابطه را تسهیل می‌کند. از شیوه آینه‌ای استفاده کنید تا طرف مقابتان را به همدردی و ایجاد رابطه تشویق کنید، افراد را به حرف بکشانید، و با اینکار زمان بخرید تا تجدید قوا کرده و طرف مقابل را به فاش کردن استراتژی‌هایش ترغیب کنید.

این کتاب به عنوان یکی از هدایای تبلیغاتی خلاقانه یا هدایای تبلیغاتی مفید شما جایگاه بسیار خوب و مناسبی در سبد هدایای تبلیغاتی مدیریتی شما خواهد داشت.

جهت مطالعه بیشتر در مورد کتاب، می توانید از لینک زیر که مربوط به صفحه کتاب در سایت نشر نوین است استفاده کنید:

هرگز سازش نکنید؛ طوری مذاکره کنید که انگار زندگی تان به آن بستگی دارد

جهت آشنایی بیشتر با طرح هدایای تبلیغاتی نشر نوین از لینک های زیر استفاده کنید:

صفحه هدایای تبلیغاتی نشر نوین

دانلود کاتالوگ طرح هدایای تبلیغاتی

زندگی، یک مذاکره است

2019-02-02

قانون اول: صاف بایستید و شانه هایتان را عقب بدهید

2019-02-02

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *