شفقت و مهربانی نسبت به خود

کتاب «انعطاف پذیری؛ پرورش استقامت، آرامش و شادی» نوشته دکتر ریک هانسون یکی از کتاب های پرفروش آمازون در زمینه خودیاری است. این کتاب در دوازده فصل تنظیم شده و هر فصل به یکی از این قدرت های درونی می پردازد. این کتاب یکی از هدایای تبلیغاتی خاص می تواند یکی از هدایای تبلیغاتی شما باشد. در این مقاله می خواهیم بخشی از فصل اول آن را با هم مرور کنیم.

فصل اول: شفقت و مهربانی نسبت به خود

شفقت برای خود، یک اصل بنیادی است، زیرا اگر اهمیتی به احساس خودتان ندهید و نخواهید کاری در مورد آن انجام دهید، تلاش برای تبدیل شدن به انسانی شادتر و انعطاف‌پذیرتر مشکل خواهد بود. مطالعات نشان می‌دهد که وقتی افراد احساس شفقت می‌کنند، مناطق برنامه‌ریزی حرکت در مغز، شروع به آماده شدن برای عمل می‌کنند.

شفقت یک منبع روانشناختی است که قدرت درونی دارد. در این فصل، می‌آموزید که چگونه شفقت و مهربانی را افزایش داده و از آن برای خودمان استفاده کنیم، و در فصل‌های بعد خواهیم دید که چگونه آن را به دیگران نیز بدهیم.

هنگامی که با دیگران با احترام و مراقبت رفتار می‌کنیم، بهترین بازخورد از آنها بروز می‌کند. اگر بتوانیم با خودمان هم همان­طور رفتار کنیم، بیشتر از این اتفاق خواهد افتاد.

با این حال بسیاری از ما، یک دوست خوب نسبت به دیگران هستیم تا نسبت به خودمان. دردهای آنها برایمان مهم است، صفات مثبت را در آنها می‌بینیم، و نسبت به آنها منصفانه و مهربانانه رفتار می‌کنیم. اما شما چطور دوستی برای خودتان هستید؟ بسیاری از مردم در برابر خودشان سخت‌گیر، انتقادی، عصبی و بدون اعتماد هستند.

اگر می خواهید این کتاب را به عنوان یکی از هدایای تبلیغاتی مفید و در قالب هدیه تبلیغاتی مدیریتی اهدا کنید با ما در تماس باشید.

تصور کنید همانطور که با یک دوست رفتار می­کنید با خودتان رفتار کنید. دلگرم کننده، صمیمی و متواضع خواهید بود و می‌توانید به بهبودی و رشد خود کمک کنید. فکر کنید یک روز معمولی چه طور خواهد بود اگر در سمت خود باشید. چه احساسی خواهید داشت اگر از تصمیمات درست و قلب مهربان خود قدردانی کرده و کمتر از خود انتقاد کنید؟

اصل کلی این است که باید با مردم به طور شایسته و با شفقت رفتار کنیم. «مردم» شامل خود شما هم می‌شود. پس باید با خودمان همانطور که با دیگران رفتار می‌کنیم، رفتار کنیم.

مقدار تاثیری که روی دیگران داریم، مسئولیت ما را در برخورد با آنها را مشخص می‌کند. شما بر روی چه کسی می‌توانید بیشترین نفوذ را داشته باشید؟ خودتان، هم خودتان در این لحظه و هم در آینده. اگر در مورد خودتان به عنوان شخصی که وظیفه مراقبت و شفقت نسبت به او را دارید، فکر کنید، چه چیزی ممکن است در مورد چگونگی صحبت کردن با خودتان و همچنین چگونگی صحبت در مورد روزتان تغییر کند؟

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه شخصی سازی و اهدای کتاب در قالب هدیه تبلیغاتی یا هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی با ما تماس بگیرید.

خوب بودن برای خود، برای دیگران هم مفید است. هنگامی که حال مردم خوب باشد، معمولا در روابطشان صبورتر، دوستانه‌تر و دلسوزتر رفتار می‌کنند. فکر کنید چه فوایدی برای دیگران خواهد داشت اگر احساس تنش، نگرانی و یا عصبانیت کمتری داشته باشید و آرام‌تر، راضی‌تر و با محبت بیشتری باشید؟

بودن در کنار خود و مراقبت از درد­ها و رنج خودتان باعث می­شود قوی‌تر شوید و اعتماد به نفس و توانایی بیشتری به دست آورید. خوب بودن برای خود، برای دیگران هم خوب است.

پذیرش چیزها به همان صورتی که هستند- از جمله خودتان – به شما کمک می‌کند تا با آنها موثرتر و با مقاومت و استرس کمتری برخورد کنید.

شما نیز می توانید این کتاب ارزشمند را به عنوان یکی از هدایای تبلیغاتی خلاقانه و در قالب هدیه نوروزی، به دوستان خود هدیه دهید.

جهت مطالعه بیشتر در مورد کتاب، می توانید از لینک زیر که مربوط به صفحه کتاب در سایت نشر نوین است استفاده کنید:

انعطاف پذیری؛ پرورش استقامت، آرامش و شادی

همچنین جهت آشنایی بیشتر با طرح هدایای تبلیغاتی نشر نوین از لینک های زیر استفاده کنید:

صفحه هدایای تبلیغاتی نشر نوین

دانلود کاتالوگ طرح هدایای تبلیغاتی

قاعده اوج-پایان و لحظات تعیین کننده

2019-02-25

بعد از اینکه فاجعه غم انگیزی اتفاق می‌افتد، باید چکار کنیم؟

2019-02-25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *