قانون دوم: با خودتان مانند کسی رفتار کنید که گویی مسئول کمک کردن به او هستید

کتاب «12 قانون زندگی؛ نوشدارویی برای بی نظمی» نوشته جردن بی پیترسون جزو ده کتاب پرفروش سایت آمازون در سال 2018 بوده است. در اینجا می خواهیم این قوانین را به طور خلاصه معرفی کنیم، به همین دلیل از پرداختن به مطالب مقدماتی که قوانین را شرح می دهند صرف نظر می کنیم.

این کتاب که یکی از پرفروش های سال 2018 بوده است می تواند به عنوان یکی از هدایای تبلیغاتی خلاقانه یا هدایای تبلیغاتی مفید، در سبد هدایای تبلیغاتی شرکت یا برند شما قرار گرفته و در قالب هدایای نوروزی به مخاطبینتان اهدا گردد.

قانون 2: با خودتان مانند کسی رفتار کنید که گویی مسئول کمک کردن به او هستید

شما از لحاظ اخلاقی موظف هستید تا از خودتان مراقبت کنید. شما باید از خودتان مراقبت کنید، به خودتان کمک کنید و با خودتان خوب باشید؛ به همان روشی که از کسی که دوستش دارید و برایتان ارزشمند است مراقبت می‌کنید، کمکش می‌کنید و باهاش خوب هستید.

رفتار کردن با خودتان مثل کسی که مسئول کمک کردن به او هستید، یعنی در نظر گرفتن چیزی که واقعا برایتان خیر است. این به معنی «چیزی که می‌خواهید» نیست. همچنین به معنی «چیزی که شما را خوشحال می‌کند» هم نیست. هر بار که به کودکی شکلات بدهید، او را خوشحال می‌کنید. این بدان معنا نیست که هیچ کاری غیر از شکلات دادن به آنها نباید برایشان انجام بدهید! «خوشحالی» به هیچ وجه مترادفی برای «خیر» نیست.

باید آینده را در نظر بگیرید و فکر کنید: «زندگی من چه شکلی خواهد شد اگر به درستی از خودم مراقبت کنم؟ چه کاری مرا به چالش می‌اندازد و مرا پربار و مفید می‌کند، به گونه‌ای که بتوانم سهم خودم را از بارِ وجود به دوش بکشم و از پیامدهای آن لذت ببرم؟ وقتی مقداری آزادی دارم، چه باید بکنم تا سلامت خودم را ارتقا دهم، دانشم را گسترش دهم و بدنم را مقاوم کنم؟» باید بدانید که کجا هستید تا بتوانید نقشه راه خود را ترسیم کنید. باید بدانید کی هستید تا بتوانید امکانات خود را بشناسید و خودتان را در احترام گذاشتن به محدودیت‌هایتان تقویت کنید. باید بدانید کجا می‌روید تا بتوانید مقدارِ بی‌نظمی در زندگی‌تان را محدود کنید و نظم را دوباره سازمان‌دهی کنید.

باید تشخیص دهید که به کجا می‌روید تا بتوانید خودتان از خودتان مراقبت کنید و به خودتان کمک کنید؛ تا به دلیل نداشتن کمک و مراقبت از جانب دیگران در نهایت بیزار، کینه‌ای و بی‌رحم نشوید. شما باید اصول خود را به وضوح بیان کنید تا بتوانید از خودتان در برابر سوء استفاده نادرستِ دیگران دفاع کنید؛ تا موقع کار یا بازی کردن ایمن و در امان باشید. باید برای خودتان انضباط دقیقی داشته باشید. باید به قول‌هایی که به خودتان می‌دهید پایبند باشید و به خودتان پاداش بدهید تا بتوانید به خودتان اعتماد کنید و انگیزه بدهید. باید بدانید که در مقابل خودتان چگونه رفتار کنید تا به احتمال زیاد فردی خوب بشوید و باقی بمانید. خوب می‌شود اگر از دنیا مکانی بهتر بسازیم.

می‌توانید به این شکل شروع کنید: با خودتان مانند کسی رفتار کنید که گویی مسئول کمک کردن به او هستید.

اگر می خواهید دارای هدایای تبلیغاتی خاص و هدیه مناسب برای مدیران شوید و سبد هدایای تبلیغاتی مدیریتی پرباری داشته باشید می توانید این کتاب را جزو گزینه های خود قرار دهید. همچنین می توانید با اهدای آن در قالب هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی یک هدیه تبلیغاتی مناسب هدیه دهید.

جهت مطالعه بیشتر در مورد کتاب، می توانید از لینک زیر که مربوط به صفحه کتاب در سایت نشر نوین است استفاده کنید:

12 قانون زندگی؛ نوشدارویی برای بی نظمی

همچنین جهت آشنایی بیشتر با طرح هدایای تبلیغاتی نشر نوین از لینک های زیر استفاده کنید:

صفحه هدایای تبلیغاتی نشر نوین

دانلود کاتالوگ طرح هدایای تبلیغاتی

نقش احساسات در مذاکره

2019-02-16

شناخت و ساخت لحظات تعیین کننده، هدیه ای اثربخش

2019-02-16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *