همدلی تاکتیکی، کارساز و موثر در مذاکرات

کریس واس در کتاب «هرگز سازش نکنید؛ طوری مذاکره کنید که انگار زندگی تان به آن بستگی دارد» تکنیک ها، اصول و قواعد مذاکره را معرفی کرده و نحوه استفاده از آنها در زندگی روزمره و کسب و کار را بررسی کرده است. می توانید این کتاب را در نمایشگاه های مختلف و تحت عنوان هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی اهدا کنید. همچنین به عنوان یک هدیه تبلیغاتی خاص نیز می توانید آن را در بسته هدایای تبلیغاتی خود قرار دهید. او در بخشی از کتاب خود به تشریح چیستی و چگونگی عملکرد و اثرگذاری «همدلی تاکتیکی» پرداخته است که می توان در جملات زیر خلاصه کرد:

در دوره‌های مذاکره، به دانشجویانم می‌گویم که همدلی، «توانایی تشخیص دیدگاه‌های طرف مقابل و تصدیق کلامی آنهاست.» این شیوه‌ی بیان علمی این جمله است که همدلی، یعنی توجه به انسان‌های دیگر، پرسیدن از احساسات آنها، و درک دنیایشان.

توجه داشته باشید که در مورد موافقت با ارزش‌ها و اعتقادات طرف مقابل و پذیرفتن آنها سخن نمی‌گویم. این یعنی همدردی. منظور من تلاش برای درک شرایط از دیدگاه شخص مقابل است؛ که یعنی همدلی تاکتیکی!

همدلی تاکتیکی به معنای درک احساسات و طرز فکر شخص مقابل و همچنین درک واقعیتی است که در پشت آن احساسات پنهان است، بنابراین نفوذ شما لحظه به لحظه افزایش می‌یابد. این باعث می‌شود که توجه‌تان را، هم به موانع احساسی و هم به مسیرهای بالقوه‌ای که برای انجام معامله وجود دارد معطوف کنید.

بسیاری از ما وارد مشاجره لفظی می‌شویم و بعید است به این شیوه بتوانیم کسی را متقاعد کنیم زیرا تنها اهداف و چشم‌انداز‌های خودمان را می‌شناسیم و به آنها اهمیت می‌دهیم. اما بهترین مذاکره‌کنندگان، حواس و تمرکزشان را بر روی فرد مقابل معطوف می‌کنند. آنها می‌دانند که اگر احساس همدلی داشته باشند، با نحوه برخورد و صحبتشان می‌توانند نظرات طرف مقابل را تغییر بدهند.

مذاکره‌کنندگان از همدلی استفاده می‌کنند، چون کارساز و موثر است.

این کتاب به عنوان یکی از هدایای تبلیغاتی خلاقانه یا هدایای تبلیغاتی مفید شما جایگاه بسیار خوب و مناسبی در سبد هدایای تبلیغاتی مدیریتی شما خواهد داشت.

جهت مطالعه بیشتر در مورد کتاب، می توانید از لینک زیر که مربوط به صفحه کتاب در سایت نشر نوین است استفاده کنید:

هرگز سازش نکنید؛ طوری مذاکره کنید که انگار زندگی تان به آن بستگی دارد

جهت آشنایی بیشتر با طرح هدایای تبلیغاتی نشر نوین از لینک های زیر استفاده کنید:

صفحه هدایای تبلیغاتی نشر نوین

دانلود کاتالوگ طرح هدایای تبلیغاتی

شناخت و ساخت لحظات تعیین کننده، هدیه ای اثربخش

2019-02-23

قاعده اوج-پایان و لحظات تعیین کننده

2019-02-23

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *