کمپین عید با کتاب

کتاب، بهترین عیدی، شعار کمپین «عید با کتاب»

در روزها و هفته های پایانی سال و رفت و آمد های مردم برای خرید عیدانه، که مردم برای نو نوار کردن ظاهر و بیرون خود و خانه و … هستند، خواندن کتاب با محتوای عالی و آموزنده می تواند روح و اندیشه‌مان را همزمان با بهار تازه کند. این تازگی روح و اندیشه را می توان با عیدی و هدیه دادن آن کتاب به دیگران و نزدیکان نیز هدیه داد. در آستانه سال نو هوا، هوای خرید است. هیاهوی خیابان‌ها نشان از روزهایی دارد که انگار مدت هاست چشم به راه این لحظات بودیم. صدای نوروز در خیابان‌ها زودتر از خانه‌هایمان به گوش می‌رسد، خیابان‌هایی که مردمانش در هیاهوی نو شدن هستند. اما نو شدن فکر و اندیشه و روان هم بایستی مد نظرمان باشد. نو شدنی از جنس دیگر. نو شدنی از جنس فرهنگ، از جنس آگاهی، دانایی و اعتلا. از جنس کتاب. 

در این هیاهو بهتر است در انتخاب عیدانه سبد خانه‌مان هم جایی برای کتاب تعریف کنیم تا هم زمان با نو شدن ظاهرمان، اندیشه و نوع تفکرمان حتی با خرید یک کتاب (و البته خواندنش) هم در این سبد جایی داشته باشد. شلوغی بازارهای لباس و خوراکی در روزهای آخر سال، خرید عیدی برای بچه‌های فامیل، اسکناس‌های تا نخورده بین صفحات قرآن، همه جزئی از رسوم لحظه آمدن سال جدید شده است. بازارهای پوشاک، لوازم زینتی ، لوازم آرایشی، بهداشتی و… همگی در روزهای پایان سال به شدت شلوغ و پر رفت آمد است اما فقط یک بازار است که در نزدیکی عید هم آن چنان هیاهویی به خود نمی بیند. بازار کتاب.

 خانواده‌های ایرانی که با کتاب و ادبیات، کودکی خود را گذرانده‌اند و نیاکانشان با کتب شعر و رمان و… تمامی علوم خود را دریافت کرده‌اند و به نسل بعدی منتقل کرده‌اند چرا در این دوره نباید به فرزندان خود کتاب هدیه دهند و هشتمین عضو سفره هفت سین ایران با کتاب تکمیل شود؟! وجود یک کتاب برای هر رده سنی در سبد کالای عیدانه خرید می‌تواند موج فرهنگی جدید را در جامعه ایجاد کند که بدنه و اساس تفکراتمان، وابسته به فضای مجازی و یا تلویزیون نباشد. خودمان بتوانیم یک مرجع برای کتاب و دانش شویم. نمایشگاه‌های کتاب و هدیه دادن کتاب به عنوان عیدی و یا هر عنوان دیگر می‌تواند سطح علمی و فرهنگی جامعه را در کشورمان بالا ببرد. سفره‌های هفت سین امسال‌مان را با سین هشتم «سنت کتاب‌خوانی» تزئین کنیم تا نماد ایران با فرهنگ و ادبیات را به جامعه برگردانیم.

بیایید با هدیه دادن کتاب، «آگاهی» هدیه دهیم!

کتاب، بهترین هدیه تبلیغاتی نوروز

2018-11-03

به جای سررسید، کتاب عیدی بدهیم؟

2018-11-03

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *